Pastatų apsaugos sprendimai

Priešgaisrinė signalizacija

Viena pagrindinių sistemų, instaliuojamų pastatuose yra priešgaisrinė signalizacija. Jos paskirtis – perspėti atsakingą personalą apie gaisro grėsmes, perduoti pavojaus signalą kitiems automatikos elementams apie gaisro židinius, esančius pastate. Priešgaisrinės apsaugos sistemos padeda aptikti dūmus, ugnies židinius. Įvairiais komunikacijos kanalais praneša garso ar šviesos signalais apie gaisro pavojų.

Priešgaisrinę signalizaciją sudaro konvencinis gaisrinės signalizacijos pultas, gaisriniai detektoriai (dūmų, temperatūros, atviros liepsnos), rankiniai gaisriniai mygtukai, gaisriniai šviesos ir garso signalizatoriai.

Įrengiame konvencines arba adresines priešgaisrinės signalizacijos sistemas. Įdiegus konvencinę sistemą ir esant pranešimui apie gaisrą, galima matyti kurioje zonoje suveikė daviklis. Tokios sistemos dažniausiai naudojamos nedideliuose pastatuose. Pagrindinis tokios sistemos privalumas – žema kaina.

Įdiegus adresines sistemas galima tiksliai nustatyti, kur yra signalą pasiuntęs daviklis. Kilus pavojingai situacijai ši sistema suteikia galimybę valdyti kitas pastato inžinerines sistemas (pvz.: ventiliacijos sistemos, liftai, liukai, kt.). Tokios sistemos diegiamos biurų pastatuose, viešbučiuose, viešuose pastatuose. Adresinės sistemos yra brangesnės nei konvencinės, bet efektyvesnės dideliuose pastatuose.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM patvirtintose priešgaisrinės signalizacijos taisyklėse nurodoma, kad vienos ar kitos sistemos įrengimas yra privalomas.

Priešgaisrinę signalizaciją sudaro gaisrinės signalizacijos pultas, gaisriniai detektoriai (dūmų, temperatūros, atviros liepsnos), rankiniai gaisriniai mygtukai, gaisriniai šviesos ir garso signalizatoriai.

Apsaugos signalizacija

Apsauginė signalizacija – tai viena populiariausių turto apsaugos priemonių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Apsauginės signalizacijos paskirtis – pranešti apie neteisėtą asmenų patekimą ar bandymą patekti į saugomą objektą. Fiksuojamas durų ar langų atsidarymas, langų dūžiai, judesiai patalpų viduje. Fiksavus bet kurį iš išvardintų veiksmų, suveikia signalizacijos aliarmas, apie įvykį nedelsiant pranešama savininkui arba apsaugos tarnyboms. Aliarmo signalai gali būti perduodami radijo ryšiu, telefono linijomis, GSM ryšio kanalais ar internetu.

Apsauginė signalizacija gali būti laidinė, kai visi davikliai su centrale yra sujungti laidais arba bevielė (kombinuota), naudojama kai nėra galimybės nutiesti laidus. Laidinė signalizacija yra pigesnė, jos priežiūra paprastesnė už bevielę signalizaciją. Tiek laidinę, tiek belaidę signalizaciją sudaro sekantys pagrindiniai komponentai: apsaugos centralės su valdymo pulteliais, jutikliai (judesio, smūgio, stiklo dūžio, dūmų, temperatūros, magnetiniai davikliai), signalizatoriai (lauko bei vidinės sirenos su blykste), aliarmo mygtukai apsaugai iškviesti, ryšio su centriniu apsaugos pultu priemonės.

Patalpų apsaugai, kuriuose laikomi gyvūnai, įrengiami specialūs apsaugos jutikliai, kurie nereaguoja į gyvūnus.

Esant poreikiui įrengiame teritorijos apsauginę signalizaciją: perimetro apsaugos sistemą (infraraudonųjų spindulių arba radijo bangų barjerus), įėjimo kontrolės sistemą.

Mūsų įmonės specialistai turi didelę patirtį įrengiant tiek priešgaisrinę, tiek apsauginę signalizaciją. Turime visus reikalingus leidimus dirbti su minėtomis signalizacijomis.

Pirkinių krepšelis